Главная > Політика > Николай Скорик требует от Авакова разъяснить: является ли Знамя Победы и георгиевская лента запрещенными в Украине символами

Николай Скорик требует от Авакова разъяснить: является ли Знамя Победы и георгиевская лента запрещенными в Украине символами


12-03-2015, 10:42

Соответствующее депутатское обращение от нардепа-оппозиционера в форме открытого письма направлено на главу МВД.

Народный депутат Украины от Оппозиционного блока Николай Скорик для предупреждения возможных силовых провокаций и политических спекуляций направил на имя главы МВД Украины Арсения Авакова депутатское обращение с требованием дать разъяснение: запрещено ли в Украине использование георгиевской   ленты и Знамени Победы во время празднования дат, связанных с Великой Отечественной войной, в частности, Дня Победы, и каким именно нормативным актом это предусмотрено.

"Если георгиевская лента не запрещена действующим законодательством Украины, гарантируют ли структурные   подразделения Министерства внутренних дел Украины безопасность и защиту граждан, которые будут использовать ленту как символ Победы в Великой Отечественной войны во время празднования?", - значится в обращении народного депутата Украины Николая Скорика.  

Напомним, что 9 мая в Украине на законодательном уровне (Закон України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р. №1684/ІІІ від 20 квітня 2000 року) признано государственным праздником - Днем Победы. Кстати, именно в этот Закон Украины 21 апреля 2011 года было внесено изменение об использовании штурмового знамени 150-го Ордена Кутузова ІІ степени Идрицкой стрелковой дивизии в качестве Знамени Победы как символа победы советского народа над фашистской Германией в годы Великой Отечественной войны. На сегодняшний день этот нормативный акт является действующим в полном объеме, включая внесенные изменения.    

ТЕКСТ ОБРАЩЕНИЯ (на языке оригинала)

До мене як до народного депутата України надходить багато звернень громадян України з проханням надати роз’яснення щодо деяких питань, пов’язаних із святкуванням 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

В Україні 9 травня затверджено на законодавчому рівні як свято Дня Перемоги, і протягом десятиліть склалася певна традиція відзначати цю дату на державному рівні.

В цей день організовуються заходи з привітанням ветеранів Великої Вітчизняної війни, вшановується пам’ять загиблих, покладаються квіти до меморіалів та пам’ятників, встановлених на честь воїнів Великої Вітчизняної війни. Під час святкування дуже часто використовується радянська символіка (прапори радянських військових частин, радянська військова форма, державні символи Радянського Союзу). Разом з тим в нашій країні існують різні погляди щодо цього свята.

Протягом останнього року окремі державні посадовці та депутати різних рівнів з певною політичною приналежністю, радикально налаштовані організації, які самостійно присвоїли собі право монополії на патріотизм, почали ганебну кампанію, спрямовану на осквернення цієї визначної для українського народу дати і всього, що з нею пов’язано. Від вигуків про необхідність відмінити святкування Дня Перемоги вони переходять до прямих публічних загроз фізичної розправи на адресу ветеранів ВВВ, організаторів святкувань та громадян України, що збираються відзначати цю історичну для нашої держави дату.

Хочу звернути увагу, що, наприклад, в Одесі протягом декілька місяців неодноразово мали місце випадки нападу на квартири ветеранів ВВВ зі знищенням їх речей та символіки, пов’язаної з Великою Вітчизняною війною.

Отже, мої виборці занепокоєні, чи зможуть вони зі своїми родинами гідно та в небезпеці зустріти і відсвяткувати 70-річчя Великої Перемоги?

Для значної частини громадян нашої країни День Перемоги невідривно пов’язується з георгіївською стрічкою та штурмовим прапором 150-ого ордену Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії, більш відомого, як Прапор Перемоги.

Проте фіксуються чисельні випадки фізичної розправи над людьми та пошкодження їхнього майна, зокрема автомобілів, за використання георгіївської стрічки. Ці випадки ніяк не розслідуються правоохоронними органами. Молодики, що б’ють людей, відчувають себе безкарними. Навіть викладають відео зі своїми злочинами в інтернеті, вказуючи, що це прояв патріотизму.

Крім того, систематичні заяви деяких високопосадовців про «радянську окупацію України» провокують двозначне ставлення до Прапора Перемоги та інших радянських знаків і символів, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною. Отже, навколо святкування Дня Перемоги склалася незрозуміла ситуація, яка потребує роз’яснення.

Виходячи з вищевикладеного, з метою отримання чіткої позиції органів внутрішніх справ щодо святкування 70-річчя Великої Перемоги, згідно Закону України «Про статус народного депутата України» прошу Вас, шановний Арсене Борисовичу, надати мені та моїм виборцям відповідь на наступні запитання:

Чи спроможні органи Міністерства внутрішніх справ України забезпечити правопорядок під час святкування Дня Перемоги та гарантувати безпеку громадянам України та іншим особам під час заходів, присвячених Дню Перемоги?

Чи заборонено в Україні використовувати георгіївську стрічку під час святкувань Дня Перемоги? Якщо заборонено, яким саме нормативним актом це передбачено?

Якщо георгіївська стрічка не заборонена діючим законодавством України, чи гарантують структурні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України безпеку та захист громадян, які будуть використовувати стрічку як символ Перемоги в Великій Вітчизняній війні під час святкувань.

Чи заборонено під час заходів, присвячених Дню Перемоги, використовувати Прапор Перемоги та інші знаки і символи радянського періоду? Якщо заборонено, який саме нормативний акт містить цю заборону?

Якщо використання Прапора Перемоги, інших символів і знаків радянського періоду, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною, не заборонено чинним законодавством, чи гарантують структурні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України безпеку та захист громадян, які під час святкувань Дня Перемоги будуть використовувати вищевказану символіку?

Пресс-служба Николая Скорика


Вернуться назад